BİLPLAS SAVUNMA 1996 yılında plastik, kauçuk üretimi ve serigrafi konusunda hizmet vermek amacıyla Ankara’da faaliyetlerine başlamıştır. Firmamız kurulduğu günden bu yana Elektro-Mekanik sanayi ve Askeri kuruluşların plastik-kauçuk malzeme ve serigrafik baskı ihtiyaçlarını karşılayan bir alt yüklenici olarak çalışmaktadır. BİLPLAS SAVUNMA, Zeliyha YILDIRIM tarafından kurulmuştur ve üretime 3 çalışanı ile birlikte Ostim O.S.B’de başlamıştır. Şu anda şirketin çalışan sayısı 40’dır.   Şirketimiz faaliyetlerine savunma sanayi ihalelerine girerek ve serigrafi yaparak başlamıştır. Askeri alanda 1011, Adapazarı 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı ve Gölcük Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için pek çok üründe yerlileştirme çalışmaları yapmış ve hiç yasaklı duruma düşmeden teslimatlarını başarıyla gerçekleştirmiştir. 2000’li yılların başlarında savunma sanayi firmalarına plastik ve kauçuk parça üretimi ile çalışmalarına devam etmiştir. Günümüzde ise sadece savunma sanayi firmalarına çalışmakta olup ASELSAN, FNSS, ROKETSAN gibi önemli firmaların onaylı alt yüklenicisi konumundadır.  Ürettiğimiz her ürün savunma sanayi firmalarına yönelik spesifik özelliklerde olduğu için, yaptığımız her iş AR-GE çalışması niteliği taşımaktadır. Bu kapsamda fabrika alanımızın büyük bir bölümü yeni ürün geliştirme faaliyetleri amacıyla kullanılmaktadır. Firmamız bugüne kadar 10.000’in üzerinde farklı ürün üretmiştir ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Ürünlerimiz askeri standartlara(ASTM, AMS, MIL, SAE, DIN) uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca firmamız Milli ve NATO tesis güvenlik belgesine de sahiptir.

Misyonumuz;
Personelimizin tam katılımı ve tedarikçilerimiz ile sürekli iş birliği içerisinde, müşterilerimize kaliteli, ucuz ve zamanında ürün teslim ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.  Başta savunma sanayii kuruluşları olmak üzere, müşterilerimizle, onların ihtiyaçlarını anlamaya, doğru çözümler üretmeye ve memnuniyete dayalı sürekli ve güven ihtiva eden bir köprü kurmaktır.

Vizyonumuz;

Yaptığımız her işte, yenilikçi ve yaratıcı çözümlerimizle, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerimizin beklentilerini dünya standartlarında karşılamaktır.  Teknolojik yeniliklerle sürekli gelişen, teknolojiye ve insana yatırım yaparak, müşterilerine beklentilerinin üzerinde kaliteli ürünler sunan bir dünya şirketi olmaktır.


tr_TRTürkçe