Yaklaşık 20 yıldır Savunma Sanayi firmalarına askeri standartlara uygun olarak ihtiyaçlarına uygun sızdırmazlık ve kauçuk çözümleri sunmaktayız.

Farklı tonaj ve boyutlarda 13 adet kauçuk pişirme presi, 1 adet Vakumlu kauçuk pişirme presi ile ilgili standartlara ve müşteri şartnamelerine uygun olarak Ethylene Propylene Diene Monomer (EPDM), Neoprene, Nitrile, Tabii Kauçuk, Stirene Butadiene Rubber (SBR), VİTON, Silikon, Fluoro Silikon hammaddeleri ile üretim yapılmaktadır.

Standart çalışmaların haricinde kauçuk alanında tamamlanmış 2 Ar-Ge projemiz bulunmaktadır.

Soğuk Neopren Kauçuk Kaplama (LSC 515 – SAE J19)

İletken Kauçuk EMI (MIL DTL 83528)

Bahsedilen 2 AR-GE projesinde de üniversiteler ile ortak çalışmalar yürütülmüş ve projeler TUBITAK-TEYDEB ve TTGV tarafından sertifikalandırılmıştır.

Hammaddelerimizi yıllardır çalıştığımız güvenilir tedarikçilerimizden sertifikalı olarak edinmemize rağmen yılda bir defa bütün kalite kontrol testleri KOSGEB ya da üniversitelerde test edilmektedir.

Preste vulkanizasyon, işlem görmemiş hamurun çekilip gerekli gramaj ve büyüklükte kesilip, kalıba yerleştirildikten sonra pres içerisinde pişirilmesiyle gerçekleşmektedir.

Müşterilerimizin istedikleri parçalara göre metali de kauçuk ile kaplayabilmekteyiz.1- Kalıbı hazır ürünün hesaplamaları yapıldıktan sonra ürünün istenilen hammadde/shore seçimi yapılır ve hamur mixerinde homojonize oluncaya kadar karıştırılır.

2- Hamur gerekli gramajda kesildikten sonra ısıtılmış olan kalıba yerleştirilir.

3- Uygun basınç ve sıcaklıkta hammadde özelliğine göre preste pişirilmesi yapılır.

4- Pişirilmiş ürün dikkatlice kalıptan ayırılır ve bu ürün prosesi yapan personel tarafından ilk kontrolü yapıldıktan sonra polisaj birimimize geçer.

5- Polisaj ve kalite kontrolünden sonra paketlenir.tr_TRTürkçe